top of page

Druhy práškového lakování, které nabízíme

Průmyslové polyestery

 

Průmyslové polyestery na bázi polyesterových pryskyřic s dobrou odolností proti povětrnostním vlivům a UV záření a na pigmentů jsou vhodné pro jejich dobrou tepelnou odolnost a stálobarevnost . Tyto práškové povlaky vykazují vynikající mechanické vlastnosti a dobrou odolnost proti chemickým vlivům ( detergenty , maziva a kyseliny) . Jsou tedy vhodné zejména pro malování venkovních produktů, jako jsou : zemědělské stroje , motocykly, autodoplňky, zábradlí.

 

Polyestery

 

Polyestery pro všeobecné použití se vyznačují vysokou mechanickou odolností , dobrou odolností proti počasí a UV záření a mohou zachovat původní barvu a lesk po dlouhou dobu . Tyto práškové barvy , proto jsou obzvláště vhodné pro povrchovou úpravu běžných výrobků pro venkovní použití , jako je: zahradní technika ​​, autopříslušenství , kola a částí motorů , zemědělské stroje a výrobky pro domácnost

 

 

Architektonické polyestery

 

Architektonické polyesterové práškové barvy se vyznačují mimořádnou mechanickou odolností s vynikající odolností proti povětrnostím vlivům a UV záření . Tyto povlaky se používají především v odvětví architektury pro okna a hliníkových profilů, fasádních obkladů, obložkových zárubní, sportovních výrobků a automobilových položek.

 

Epoxidové barvy

 

Epoxidové práškové barvy na bázi epoxidových pryskyřic jsou speciálně vyvinuté barvy pro kovové výrobky jako kovový kancelářský nábytek , obráběcí stroje , kohoutky a koupelnové doplňky , kotle, kamna a osvětlovací zařízení a všechny další výrobky, které jsou umístěny v interiéru a v krytých místech. Tyto práškové barvy poskytují vynikající výkon z hlediska estetiky a trvanlivosti . Epoxidové práškové barvy mají vynikající chemickou odolnost ( odolné vůči čisticím prostředkům, mazivům , kyselinám a rozpouštědlům) a  vyznačují se dobrou mechanickou odolnosti.

 

Epoxid polyesterové barvy

 

Práškové barvy na bázi epoxidových a polyesterových pryskyřic mají vynikající mechanické vlastnosti , dobrou odolnost proti chemickým vlivům a žloutnutí . Vzhledem k jejich chemickému prostředí , jsou zvláště vhodné pro potahování vnitřních výrobků, jako jsou : radiátory , domácí spotřebiče , ledničky, myčky, pračky , hračky, regálů a kovového kancelářského nábytku .

 

Antikorozní barvy

 

Antikorozní základní nátěry poskytuje vynikající ochranu proti korozi železných a kovových povrchů , umožnující vytvořit silnou bariéru proti korozivní působení přírodních a chemických činidel a to i v extrémních a výsoce agresivních prostředích. Antikorozní práškové lakování je ještě učinější v kombinaci s fosfatovýní či pískováním materiálu a poté jeho práškovou úpravou.

 

Silikonové barvy

 

Práškové nátěrové hmoty na bázi silikonových pryskyřic se vyznačují vysokou teplotní odolností s vrcholy až do 350 ° C - 500 ° C ( v závislosti na produktové řadě ) . Jsou založeny na dokonalé rovnováze mezi pryskyřicí vyznačující se vysokou tepelnou odolností a pryskyřicí odolné proti chemickým procesům.

bottom of page